Forum www.portalfm.net.pl Strona Główna www.portalfm.net.pl
wsparcie i pomoc dzieciom chorym oraz zyjacych w ubóstwie ich opiekunom


Narodziny ...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.portalfm.net.pl Strona Główna -> Parę słów o Nas
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
piotr
AdministratorDołączył: 17 Lis 2011
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/2

Płeć: Mężczyzna

 PostWysłany: Pią 7:33, 23 Lis 2012    Temat postu: Narodziny ... Back to top

Widząc ogrom zainteresowania zamiarem zbierania nakrętek przez osoby prywatne i zakłady pracy oraz jednostki zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży , postanowiliśmy za uzyskane pieniądze w ten sposób ,wspomóc chore dzieci,organizować dzieciom czas wolny . Tak zrodził się zamiar zbierania nakrętek.
Dnia 20 października 2011 roku w Płocku kilka osób powołało stowarzyszenie zwykłe o nazwie Portal Fm-PomagamyDzieciom. Dlaczego taka nazwa? Pomysł na założenie stowarzyszenia zrodził się w głowach konsultantów Fm Group w grupie Ewy i Piotra Nosarzewskich z Płocka. To oni zapoczątkowali to wszystko i cały czas kontynuują swój pomysł na pomaganie innym.


Działania Stowarzyszenia Portal Fm-PomagamyDzieciom prowadzone były od października 2011 do września 2012;

Od października 2012 Stowarzyszenie zaczęło działać jako FUNDACJA "Portal Fm Pomagamy Dzieciom " i posiada wpis do KRS:
Przez okres 12-stu miesięcy naszej działalności zorganizowaliśmy m.in.:
- zbiórkę pluszaków, zabawek, art. Piśmiennych i słodyczy dla dzieci z Ośrodka Opiekuńczo - Wychowawczego przy ul. Mościckiego w Płocku oraz dla Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Wyspiańskiego 26 Wręczenie nastąpiło 15 grudnia 2011 w III LO w Płocku , gdzie uczniowie klasy I c przygotowali przedstawienie Królewna Śnieżka wersja współczesna oraz zorganizowali poczęstunek.


-zajęcia dla dzieci w dniach 17-18 stycznia 2012 podczas ferii zimowych: gry sportowe, karaoke, zajęcia plastyczne a także poczęstunek dla młodych uczestników, którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Były nimi dzieci z Ośrodka Opiekuńczego i Szkoły Podstawowej nr 21 z Płocka.
Później zaproszono dzieci do ZOO i pizzerii.

- zaproszenie dla kilkanaściorga dzieci wraz z opiekunami w dniu 15 lutego 2012 z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z ul. Lasockiego do Teatru na spektakl Szatan z VII klasy.

- wspólnie z klasą I c z Liceum Ogólnokształcącego w Płocku My - Stowarzyszenie PortalFm-PomagamyDzieciom zorganizowali przedstawienie Czerwony Kapturek szuka księcia, które odbyło się 21 marca 2012. Naszymi gośćmi były dzieci z Ośrodka Szkolno Wychowawczego z ul. Mościckiego , dzieci z przedszkola nr 29 i Ekoludek , oraz jedna z klas Gimnazjum nr 4 w Płocku wspierająca stowarzyszenie w projekcie Nakrętka na wagę Zdrowia. Dla uczestników zapewniony został poczęstunek .


- w marcu 2012 stowarzyszenie podpisało współpracę z Ochotniczym Hufcem Pracy z Płocka, a od maja 2012 realizują wspólny program Zakręcone eFemki i OHP kolorują świat.

- 2 czerwca 2012 o godzinie 15.00 odbyła się impreza charytatywna Portal Fm Pomagajmy Nowe Życie Dajmy zorganizowana przez Komitet Organizacyjny Portal Fm-PomagamyDzieciom , w sali konferencyjnej budynku Centrum ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi przy ul. Misjonarskiej 22 w Płocku. W programie były m.in. : występy zespołów młodzieżowych (Bosco Band, Error, Katalizator) oraz kabaretu Układ Koleżeński, pokaz makijażu firmy Fm Group z możliwością zamówienia produktów tej firmy od konsultantów ,z których 20% wsparło cel imprezy. Głównym punktem programu była jednak licytacja różnych rękodzieł oraz gadżetów Wisły Płock.

Stowarzyszenie Portal Fm-PomagamyDzieciom dziękuje sklepom Olewnika z Płocka ,które od początku wspomagają jego nakrętkową akcje na terenie miasta.
1. od początku istnienia Stowarzyszenia i jego główną akcją jest program nakrętka na wagę zdrowia, dzięki której od października 2011 do marca 2012 zostało zebrane ponad 1100 kg nakrętek. Uzyskana kwota przekazana została na konto małego Rafałka z Kamiennej Góry ( dla Rafaela Rodera ). :
2. od marca 2012 roku przez około rok akcja jest poświęcona dziecku z Płocka, którego na początku 2013 roku czeka poważna operacja za granicą. Zbieranie nakrętek na ten cel będzie trwać do końca grudnia 2012. kilkunastomiesięczny Wituś Wojciechowski czeka na wsparcie ,gdyż to pozwoli mu normalnie żyć i poznawać świat.
3. Od początku lipca działa akcja zbiórki książek dla płockich bibliotek Oddaj książkę Nie Wyrzucaj , do końca wakacji 2012 roku zebraliśmy około 1300 książek .
4. 28 lipca odbył się rajd Efemek w którym udział wzięło około 20 uczestników .
5. 4 sierpnia odbył się ekologiczny rajd w jarze Brzeźnicy , około 20 uczestników.
6. akcja zbierania nakrętek trwa nadal a uzyskane pieniądze zostają rozdysponowane zgodnie z celami Stowarzyszenia w sierpniu przekazaliśmy kolejną kwotę na konto Fundacji dla Witka Wojciechowskiego po sprzedaży kolejnej partii nakrętek
7. uczestniczyliśmy w różnych imprezach za zgodą księdza proboszcza w Rogozinie podczas dożynek dnia 26 sierpnia 2012 braliśmy udział w kwestowaniu dla małego Witka i zebrane pieniądze wpłaciliśmy na jego indywidualne konto do Fundacji


8. od września 2012 pracujemy nad projektem i współpracujemy w tym zakresie z Centrum ds. Organizacji Pozarządowych .
Przeszliśmy również wiele szkoleń z zakresu Ekonomii Społecznej ( certyfikaty Ekonomii Społecznej z : zarządzania , księgowości , pozyskiwanie i finansowanie w organizacjach pozarządowych )
9. od października 2012 już jako Fundacja wdrożyliśmy projekt konkurs ekologiczny w różnych placówkach (jego I edycję)
10. Staramy się również uczestniczyć w każdym szkoleniu zaproponowanym przez Centrum Organizacji Pozarządowych .
Prezesem Fundacji i jednym z jej założycieli jest Piotr Nosarzewski . Kontakt: [link widoczny dla zalogowanych] .
W jego działaniach wspomagają go m.in.: wiceprezesi: Ewa Nosarzewska i Marta Rogalska, dyrektor Fundacji Izabela Chotkowska oraz kierownicy biura: Aleksandra Radaszkiewicz, Halina Rączkowska, razem z ich zastępcami: Agatą Nowicką, Ewą Grudzińską, , Andżeliką Walecką a także koordynatorzy: Dominika Czerwińska , Paulina Lewandowska, Natalia Sawicka, Paulina Jasińska, Monika Koncka, Sylwia Ławicka, Urszula Wysocka . Paweł Lewandowski ; współpracują z nami w miarę potrzeb wolontariusze; Mateusz Nosarzewski, Paweł Kolczyński, Mariusz Wysocki, Ewa Dobrzeniecka , Monika Karolewska , Piotr Rzewuski; oraz osoba koordynująca zbiór nakrętek w sklepach Olewnik , jedna z kierowników Ewa Sztupecka, a także inne osoby i firmy wspierające działania naszej organizacji.
Oddział w Gdańsku prowadzi : kierownik Monika Szczypacka, zastępca kierownika Anna Iwaszko, oraz wolontariusze Aleksandra Szczypacka i Tomasz Szczypacki.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez piotr dnia Pon 7:28, 11 Mar 2013, w całości zmieniany 6 razy
 
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.portalfm.net.pl Strona Główna -> Parę słów o Nas Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach